Zwiększ ruch na swojej stronie i postaw na linkowanie wewnętrzne!
Każdemu posiadaczowi strony internetowej zależy na jak największym ruchu na jego witrynie. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywa w tym linkowanie wewnętrzne. To zdecydowanie jedna z najczęściej wykorzystywanych strategii w celu optymalizacji i pozycjonowania serwisów www. Jej zastosowanie może przynieść zdecydowaną poprawę pozycjonowania całych stron, kategorii, a także wydłużyć czas kontaktu użytkowników z Twoją stroną. Ma również niebagatelny wpływ na jakość nawigacji w dobrze zaprojektowanych serwisach.
Czym właściwie jest linkowanie wewnętrzne?
Najprościej rzecz ujmując, linkowanie wewnętrzne, czyli tak zwane internal linking, to umieszczenie w kodzie HTML linków (hiperłączy) do innej podstrony na tej samej witrynie. Jest to jedno z najbardziej podstawowych narzędzi, które na szeroką skalę wykorzystuje się podczas pozycjonowania oraz optymalizacji. Tego rodzaju odnośniki dają automatom Google wskazówkę do przejścia na podlinkowaną stronę. W ten właśnie sposób powstają ścieżki umożliwiające robotom wyszukiwarek poruszanie się po serwisach internetowych.
Linkowanie wewnętrzne na stronie może przybierać postać różnych odnośników. Mogą to być, na przykład, linki w menu kategorii. Właściwie każda witryna ma swoje menu, które pozwala użytkownikom sprawnie poruszać się po danej stronie. Jeśli chcesz poprawić SEO swojej domeny, koniecznie pamiętaj o umieszczeniu odnośników w kodzie strony. Linki powinny też być hiperłączami, w które można po prostu kliknąć. Oprócz menu kategorii, linkowanie wewnętrzne pod SEO można również wykorzystywać w opisach kategorii i podkategorii, w artykułach blogowych, a także w tzw. boksach, breadcrumbs i stopce (linki site-wide).
Linkowanie wewnętrzne – Twoja strona naprawdę go potrzebuje!
Jeśli wiesz już, czym jest linkowanie wewnętrzne, warto się dowiedzieć, dlaczego właściwie jest to tak ważny aspekt podczas optymalizacji i pozycjonowania twojej strony www. Jedną z bezsprzeczny zalet tak podjętych przez nas działań, jest zwiększenie intuicyjności witryny, przez co użytkownik porusza się po niej znacznie sprawniej. Nie można również zapomnieć, że odpowiednie linkowanie wewnątrz strony korzystanie wpływa na jej widoczność w wyszukiwarce Googla. Linkowanie wewnętrzne jest jednym z istotnych elementów długofalowej strategii SEO, która poprawia pozycję serwisu w organicznych wynikach wyszukiwania.
Kolejną z zalet, której nie można pominąć, jest poprawienie indeksacji podstron znajdujących się na serwisie. Dobrze zrobione linkowanie wewnętrzne korzystanie wpływa również na pracę googlowskich robotów. Siatka odnośników pomaga im sprawnie poruszać się po witrynie, dzięki czemu unikniesz obciążenia tzw. crawl budget. Roboty nie będą więc tracić czasu na niepotrzebne zakładki, poszukując odpowiednich podstron. Nie można zapominać o czysto biznesowych zaletach linkowania wewnętrznego – odpowiednio zaprojektowane hiperłącza wewnątrz naszego serwisu ułatwiają nawigację użytkownikom oraz pomagają im zagłębić się mocniej w treść witryny, co przekłada się w późniejszym czasie na większe zaangażowanie z ich strony. Dodatkową zaletą umieszczania linków wewnętrznych jest podnoszenie wartości indeksowej poszczególnych podstron serwisu dla silników indeksujących oraz obniżanie tzw. współczynnika odrzuceń (bounce rate).
Ilość, nie znaczy jakość
Podsumowując, nie da się uniknąć linkowania wewnętrznego, jeśli zależy nam na jak najlepszej optymalizacji strony i poprawienia jej widoczności w sieci. Oczywiście nie chodzi też o to, aby cały serwis naszpikowany był bezsensownie linkami. Istnieje kilka prostych zasad znanych od lat analitykom SEO, których trzymanie się pozwoli wykorzystać w pełni moc linkowania wewnętrznego.
Przede wszystkim trzeba być świadomym tego, że każde hiperłącze indeksowane przez automaty wyszukiwarek ma przydzieloną pewną wartość, które robotom pozycjonującym daje informację o jakości danego linka. Brane pod uwagę jest kilka czynników, takich jak ilość linków na podstronie, umieszczenie łącza na konkretnej wysokości strony, a także ilość kliknięć w dany link przez użytkowników odwiedzających dane miejsce w sieci. Nie można też powielać linków do tych samych podstron czy kategorii.
Wszystkie te czynniki są wzajemnie skorelowane i wpływają na kryterium oceny danego hiperłącza, trzeba zatem dbać o to by wprowadzać linkowanie wewnętrzne na projektowanych i prowadzonych przez nas podstronach z głową i uwzględnieniem zaleceń ekspertów od pozycjonowania.
tutaj przeczytasz o długości treści na stronę: https://od-seo.pl/dlugosc-tresci-na-stronie/
One thought on “Zwiększ ruch na swojej stronie i postaw na linkowanie wewnętrzne!”